Japońska sztuka masażu o nazwie Kobido to niezwykła technika, która ma zbawienny wpływ nie tylko na samopoczucie człowieka, ale również na jego zdrowie i wygląd. Medycyna dalekiego wschodu już dawno temu dała się poznać od jak najlepszej strony, a dzięki masażowi Kobido można poczuć jej moc na własnej skórze.

Niechirurgiczny lifting twarzy

Często można spotkać się z określeniem, że masaż Kobido jest niechirurgicznym liftingiem twarzy. Spowodowane jest to tym, jakie efekty przynosi poddanie się temu zabiegowi. Intensywny masaż twarzy działa na głębokie struktury skóry oraz mięśnie, dzięki czemu podnosi się owal twarzy, zmniejszają się zmarszczki, poprawia się wygląd cery. Poza widocznymi gołym okiem rezultatami, masaż Kobido pobudza metabolizm komórkowy, dzięki czemu organizm pozbywa się toksyn i zanieczyszczeń.

Dla kogo jest masaż Kobido?

Z zabiegu mogą skorzystać wszyscy, którzy cieszą się dobrym stanem zdrowia i chcą zadbać o swój wygląd. Do przeciwskazań do wykonania masażu Kobido zalicza się:

  • nieleczone nadciśnienie tętnicze
  • stany zapalne skóry
  • poraniona, podrapana skóra
  • ogólne złe samopoczucie, wysoka temperatura ciała

Masaż Kobido jest zalecany osobom, które chcą ujędrnić swoją skórę, zlikwidować napięcie mięśniowe w obrębie głowy, szyi i karku oraz po prostu się zrelaksować i odprężyć.