Cellulit jest zmorą wielu kobiet. Przyjęło się, że zmagają się z nim głównie panie z nadwagą, jednak, jak się okazuje, nawet szczupłe kobiety walczą z nieestetyczną skórką pomarańczową. Niezależnie od tego jaki nosisz rozmiar, musisz wiedzieć, że cellulit nie jest problemem, którego nie da się pozbyć. W tym wpisie znajdziesz informacje na temat zabiegów, które skutecznie zredukują cellit i znacznie poprawią wygląd oraz kondycję twojej skóry.

Nie ma jasno stwierdzonych przyczyn powstawania cellulitu, gdyż u każdej kobiety mogą być one inne. Określa się jednak szereg czynników, które mogą wpływać na pojawienie się skórki pomarańczowej. Należą do nich:

  • brak równowagi hormonalnej – nadmiar estrogenów przy jednoczesnym niedoborze progesteronu
  • siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej
  • często i długo utrzymywana nieprawidłowa pozycja siedząca (zakładanie nogi na nogę)
  • nieodpowiednia dieta – mała ilość wypijanej w ciągu dnia wody, spożywanie dużej ilości soli, cukru, konserwantów (fast-foody, przetworzona żywność, słodycze)
  • palenie papierosów
  • częste noszenie butów na wysokim obcasie i zbyt obcisłych ubrań
  • nieprawidłowo działający układ krążenia

Walka z cellulitem może być długa i mozolna – wszystko zależy od tego, jaki stopień cellulitu występuje u danej osoby. Poza wdrożeniem zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej, warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi redukujące skórkę pomarańczową. Bardzo skuteczny o przy tym przyjemny jest masaż detoksykacyjny. W bardziej zaawansowanym stadium cellulitu zaleca się wdrożenie zabiegów z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Niezwykle pomocne są sesje z użyciem akustycznej fali uderzeniowej, która nie tylko redukuje cellulit, ale również znacznie poprawia elastyczność tkanki łącznej, co z kolei sprawia, że skóra staje się jędrna i gładka.