Japoński rytuał przeprowadzania masażu Kobido opiera się na kilku etapach, z których każdy ma wyjątkowo dobroczynny wpływ na kondycję skóry. Efekty zabiegu są tak zachwycające, że zyskał on miano niechirurgicznego liftingu twarzy. Masaż Kobido ma zarówno relaksujące, jak poprawiające wygląd i kondycję skóry działanie, dzięki czemu zyskuje coraz większą popularność.


Na czym polega masaż Kobido?

Jest to zabieg wykonywany na powierzchni skóry twarzy, szyi i karku. Jego głównym celem jest zlikwidowanie wszelkich napięć, pobudzenie mięśni i pozbycie się wszelkich toksyn z organizmu. Skutkiem tych działań jest zdrowo i młodziej wyglądająca, odświeżona skóra. Masaż Kobido prowadzi również do podniesienia owalu twarzy i opadających powiek, a także niweluje zmarszczki. 

Masaż Kobido jest intensywnym, manualnym zabiegiem, który jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Łączy w sobie kilka tradycyjnych metod i technik ruchów ręki. Charakterystyczną cechą zabiegu jest szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż.


Jakie są etapy masażu Kobido?

Sesja zabiegu rozpoczyna się zazwyczaj od demakijażu i delikatnego masażu, który ma za zadanie zrelaksować klienta. Masażysta stopniowo zwiększa intensywność ruchów, czego celem jest wprowadzenie klienta w stan głębokiego odprężenia. 

Następne kroki są już bardziej typowe dla kultury dalekiego wschodu skąd wywodzi się masaż Kobido. Masażysta wykonuje szybsze ruchy, szczypie, ugniata i naciąga skórę. Tego typu działania dają efekt liftingu, który jest widoczny już po pierwszej sesji. 

Ostatnim etapem masażu Kobido jest akupresura, czyli uciskanie na odpowiednie punkty na twarzy i w jej obrębie, które doprowadzają do równowagi w skórze oraz mięśniach twarzy. 

Dla podtrzymania efektu zaleca się regularne korzystanie z masażu Kobido przez kilka tygodni.